Teatripäev

Loomise kuupäev 04.04.2024

Paistu koolis tähistati traditsiooniliselt rahvusvahelist teatripäeva: nii lasteaiarühmad kui klassid olid näitemänguks teiste ette tulnud. Päev täis teatrit! Ise tehtud teatrit.

Sel aastal olid ette võetud loomalood – muinasjutud, rahvajutud, autorilood. Nii võis sel päeval näha tervet hulka jäneseid, kitsekesi, hunte ja karusid, palju erinevaid linde, põrsaid, hobust, rebaseid ja keda kõike veel. Aga ikka tuleb neis lugudes ette ka eitesid ja taate, kakuke ja naeris. Nägime lugusid sellest, kuidas loomad sabad said või linnud endale sobiva laulu leidsid, kuidas julgus võitis juhmuse või kiired jalad päästsid elu, kuidas kõik pole kuld, mis hiilgab ja kõik pole tõsi, mida räägitakse. Tore oli näha, et vanemate klasside õpilased olid juba tekstidest oma loova meele ja tänaste trendidega üle käinud ning lugusid sedasi mõõdukalt värskendanud.

Kui aastaid oleme teatripäeva tähistanud rahvamajas, siis sel aastal tegime seda koolis. Seepärast ei olnud kõrget lava, kus oma seltskonnaga etendus anda. Oli aga „mets“ ja prožektorivalgus ning võimalus kogu oma hääl mängu panna, nagu seda suurelgi laval teha tulnuks.

Ettevõtmise eesmärk on olnud pakkuda kõigile, väikestest suurteni, võimalust olla kostüümis, mängida oma rolli teiste kõrval, olla võimetekohaselt kaasatud ja kasvada oma klassi või rühmaga selles protsessis ikka ühtsemaks ja julgemaks, loovamaks ja ettevõtlikumaks. Samal põhjusel löövad igal aastal kaasa ka õpetajad.

Kõik, kel vähegi võimalus, olid abis ja osalemas päevale eelnevates tegevustes ja pärast sedagi.

Aitäh juhendajatele-lavastajatele, aitäh kõigile näitlejatele ja teistele „teatritöötajatele“, kelleks olid ka näiteks lapsevanemad!

Vaata pilte siit: Teatripäevlink opens on new page

Viimati muudetud 04.04.2024.