Mulgimaa laste 28. pärimuspäev

Loomise kuupäev 28.03.2024

21. märtsil toimus Paistu kooli lasteaias 28. korda Mulgimaa laste pärimuspäev. See on kõige järjepidevam ja vanem Mulgimaa lasteaialastele suunatud pärimussündmus, mis rändab mööda Mulgimaad ringi. Pärimuspäevast võtsid osa kõik Mulgimaa 16 lasteaeda.

Seekordse pärimuspäeva teemaks oli "Laste mängu ja laulu läbi aaste". Laulude ja mängudega toodi välja pärimuses kajastuv inimese ja looduse suhe. Loodusega ühes rütmis tegutsemine ja mõtlemine on meile üsna omane ja seotud aastaaegade vaheldumisega. Mängu ja laulu abil tehti üheskoos läbi terve aastaring. Kõik laulumängud olid mulgi keeles.

Lastele esines ka Paistu kooli ansambel oma lugudega. Päev oli elamusterohke nii täiskasvanutele kui ka lastele. Pidulisi külastasid ka punamütsike ja hunt.

Vaata pilte siit: Mulgimaa laste 28. pärimuspäevlink opens on new page

Viimati muudetud 28.03.2024.