Lahe Koolipäev

Loomise kuupäev 27.11.2023

Lahe Koolipäev

9. novembril toimus Tallinnas juba 20. korda Alexela kontserdimajas noortekonverents Lahe Koolipäev. Konverents hakkas kell 8, mistõttu pidime bussis olema juba kell 5:30. Kohale jõudes ootasid meid ees juba sajad noored, keda ainult juurde lisandus. Osalejaid oli seekord pisut üle tuhande.

Konverents oli jagatud kolme vaatusesse: “Teekond - juhin või lasen juhtuda”, “Astun usalduses tundmatusse” ja “Kas tulevikku jätkub meile?”. Esimeses vaatuses arutas meiega ajuteadlane Jaan Aru tähelepanust, fookusest ka sellest, kuidas mõjutab pidev telefonis olemine meie aju. Sellele järgnes sportlaste debatt, mis andis võimaluse sisse vaadata noorte sportlase eriskummalistesse spordialadesse.

Lahedal Koolipäeval antakse välja ka Hea Eeskuju tiitel, mille seekord sai GAGi õpilane Johanna Martinson. Tiitli andis üle Jalmar Vabarna, kes mängis publikule ka mõned lood.

II vaatuse alustas endine siseminister ja politseiametnik Kristian Jaani, kellega puudutasime teemasid nagu julgeolek Eesti riigis ning kuidas elada hirmuvabalt siin ühiskonnas.

Teisena astus lavale Eda-Ines Etti, kes   jagas  kogemusi meelelahutusmaailma valdkonnas toimuvast ning andis indu ja särtsu kõikidele alustavatele lauljatele konverentsi kuulajate hulgas.

Meid üllatas üllatusesinejana Lauri Pedaja, kes on  režissöör eesti filmi- ja seriaalinäitleja ning juuksur. Temaga arutasime endale sobiva koha leidmisest ja sotsiaalmeediast.

III vaatuse alustas majandusteadlane kellega rääkisime investeerimisest ning rahatarkusest - sellest, kuidas juba noorelt olla rahaasjadest teadlik.

Järgmiseks arutasime ettevõtja Ann Runneliga kuidas ise j hoida meie planeeti parima tervise juures ja mida saame meie ära teha.

Konverentsile viimaseks esinejaks oli koorijuht Hirvo Surva kellega rääkisime Eesti kultuurist, keelest ja ka koorilaulust. Lõpppunkti andis Hirvo Surva poolt juhendatud Rahvusooper Estonia Noormeestekoor.

Emma Vridolin