Koolimaja 84. sünnipäev ja I advent

Loomise kuupäev 04.12.2023

Meie armas vana valge koolimaja sai just nüüd, detsembri hakul, 84-aastaseks. Koolipäev algas 4. detsembril pidulikumalt kui tavaliselt.

Hommikul kogunes kogu majarahvas koolimaja ette, et koos hümni saatel heisata meie riigi lipp. Lipuheiskajaiks olid lõpuklassi õpilane Riinu-Liis Lembinen ja sel aastal kooliteed alustanud Ruudi Kõiv.

Direktori kohusetäitja Eero Metsvahi pidas pidupäevakõne.

Mis oleks koolimaja ilma õpetajate ja õpilasteta? Õpetajatöö on väga vastutusrikas ja tänuväärne. Õpilaste endi aktiivsus koolielus ja oskus ümbritsevat märgata on väga olulised.

Selle päeva tundides tuli veel juttu sellest, mis aastal siis koolimaja valmis sai (matemaatika); mis aeg see oli – mis toimus riigis ja maailmas (ajalugu, ühiskonnaõpetus); milliseid aegu on koolimaja näinud ja kuidas ta on pidanud katma koolipere vajadusi väga erinevatel aegadel. Tõdesime, et maja on sellega seni hästi toime tulnud.

Advendiaeg on alanud ja jõulud peagi käes.

Koolimaja sisehoovi kogunedes tõid jõulumeeleolu väikesed „päkapikud“ 3. ja 4. klassist. Lauldi jõululaule ja loeti luuletusi. Traditsiooniliselt kaunistati ka enda meisterdatud ehetega koolimaja jõulukuusk ja süüdati jõulutuled.

Pidulikul hommikul jagasid direktori kohusetäitja ja õppealajuhataja kõigile sünnipäevakommi.

Rõõmsaid jõulueelseid toimetusi kõigile!

Vaata pilte siit: Koolimaja sünnipäev ja I adventlink opens on new page

Viimati muudetud 12.12.2023.