Koduriigi 106. aastapäeva tähistamine

Loomise kuupäev 23.02.2024

Oma armsa koduriigi 106. aastapäeva tähistasime sel korral veidi teisiti.

Nimelt sai teoks mõte kahe naaberkooli – Paistu ja Heimtali – ühisest kontsert-aktusest Heimtali mõisa ringtallis.

Meie kooli õpilaste jaoks harjumuspärasest suuremas pidulikus ruumis 22. veebruari hommikul alanud proovidest kujunes ennelõunaks suurepärane kontsert mõlema kooli õpilaste poolt esitatud lauludest, tantsudest, pillilugudest ja luuleridadest. Julgelt ja asjalikult panustasid ka meie lasteaialapsed. Kõigest sellest sai Eestile omast kirjeldavate tekstidega sidudes huvitav ja ilus tervik. Tänu selle eest kõigile õpetajatele, ringijuhtidele ja õpilaste vanematele, kelle toel ja suunamisel tegelevad õpilased erinevate huvialade ja teemadega.

Silma rõõmustasid pidulikes rõivis, seal hulgas rahvariietes ja Noorte Kotkaste ning Kodutütarde vormirõivastes õpilased.

Pidupäevakõnega olid meie ees direktor Eero Metsvahi ja Viljandi vallavanem Alar Karu. Mõlemas kõnes sai positiivses võtmes meelde tuletatud, et miski pole endastmõistetav ja kõige hea ja ilusa eest tuleb alati hea seista. Kindlasti ka meeles pidada neid, kes enne meid on oma tegevuse meie riigile, selle kaitsele ja arengule pühendanud.

Piduliku koosolemise võtsime kokku kringlilauas. Toots oleks ka sellega rahule jäänud, sest võib öelda, et „rosinaid oli kringlis nii et mustas“.

Meie ei võta seda kõike enesestmõistetavana.

Oleme tänulikud kõigile, kes seisid hea selle eest, et see päev saaks just selline - erinev, pidulik, õpetlik. Oleme tänulikud, et saame pidada ilusa Eestimaa sünnipäeva ja et saame teha seda just nii, nagu paremaks peame.

Rõõmu meie kodumaa sünnipäevast ka kõigisse kodudesse!

Vaata pilte siit: EV 106link opens on new page

Viimati muudetud 23.02.2024.