Kärstna lahingumäng

Loomise kuupäev 12.02.2024

Selle aasta 27. jaanuaril toimus Viljandimaal Holstre-Polli Spordikeskuses “Kärstna lahingu mälestusmäng 2024“.

Matkamängu eesmärgiks oli arendada osalejate matkamisalaseid teadmisi, kodanikuoskusi ja meeskonnatöö-võimet. Matkamängust said osa võtta kodutütarde ja noorkotkaste neljaliikmelised võistkonnad vanuses 7-11 aastat. Vanemad noorkotkad ja kodutütred olid oodatud kaasa lööma abikohtunikena.

Võistlusraja kogupikkus oli ligikaudu 5 km. Punktide läbimise järjestus oli ette antud. Võistkonnad pidid kontrollpunktid, mida oli rajal kokku 10, üheskoos läbima. Parimad selgusid kontrollpunktides ülesannete sooritamise paremuse järgi. Kõik ülesanded olid sellised, et neid pidid sooritama kõik meeskonnaliikmed. Võistkonnal tuli liikuda maastikul jalgsi ning põhikaardina kasutati Kaitseväe topograafilist kaarti, mis anti võistkonnale stardis. Võistkonnad said kogu matka jooksul kasutada stardipaigast kaasa võetud vahendeid ja liikusid ilma igasuguse kõrvalise abita.

Abikohtunikena olid meie koolist osalemas noored kotkad Marko Tulp, Avo Suvi ja Karl Kõiv ning kodutütred Lisette Kalmus, Grete-Liis Mardiste, Liis-Marie Vengerfeldt ning Liis Vares. Nemad aitasid punktides ülesandeid jagada, lugesid punkte kokku, julgustasid võistlevaid meeskondi ja suunasid vajadusel õigele rajale.

Võistlemas olid meeskond Nutikad Rebased I koosseisus Otto Johanner Põrk, Kaarel Tukk, Kristjan Ruudi Alle ning Valmo Visor ja Nutikad Rebased II, mille koosseisus oli meie koolist võistlemas Veli Pettai. Paistu kodutütarde meeskonnas olid rajal Karmen Tukk, Isabella Aria, Annabel Põder. Paistu kodutütred võtsid oma meeskonda neljandaks liikmeks Nutikate Rebaste noormehe - Gustavi, kes tuli mängu vaatlema ja sattus ootamatult võistlema neidude julgustusel.

Kokkuvõttes oli väga tore ja edukas päev. Matkamängu I koha võitis võistkond Nutikad Rebased I. Võistkond Nutikad Rebased II jäi viiendale kohale. Paistu kodutütred ei saanud kahjuks arvestuslikult võistlusel osaleda, kuna meeskond ei olnud komplekteeritud. Lõpptulemusena oli nende kogutud punktisumma aga kodutütarde võistluste parim.

Oleme noortejuhtidena väga rõõmsad tulemuste ja nii suure osalejate arvu üle. Tegutseme ja õpime uusi oskusi, et ka järgmistel matkamängudel hästi läheks.

Täname kõiki noori ja nende vanemaid!

Nutikate Rebaste rühmapealik Antonina Eek ja Paistu kodutütarde rühmavanem Anne Sepik.

Loe pikemalt artiklit: https://ajalehtomamaa.blogspot.com/2024/01/karstna-lahingu-malestusmangijad.htmllink opens on new page

Vaata pilte siit: Kärstna lahingumänglink opens on new page

Viimati muudetud 16.02.2024.