Emakeelenädal

Loomise kuupäev 18.03.2024

Emakeelepäevaks valmistumist alustasime juba 30. jaanuaril – eesti kirjanduse päeval. Sel päeval said välja hõigatud tegevused, millest märtsis, emakeelepäeval, kokkuvõtteid teha.

Kui eelnevatel aastatel on kõik klassid kirjutanud omaloomingut, siis sel aastal valmistusid 1. - 3. klassi õpilased etluskonkursiks. Selleks leiti endale meeldiv luuletus, õpiti pähe ja esitati naistepäeval teistele.

4. - 9. klassi õpilased valisid teema etteantute hulgast ja kirjutasid. Valmisid lood sellest, et igaüks vajab sõpra, iseendaks jäämisest, ajast ja inimestest ning sellest, mis kellelegi eriti meeldib või mida muudaks, kui see võimalik oleks.

Kirjutisi luges erilise hoolega ning luuletusi kuulas selleks moodustatud žürii.

Emakeelepäeva aktusel said parimad tunnustatud ja juhendajad-hindajad tänatud.

Parimad etlejad leiti igast klassist: 1. klass – Ruudi Kõiv, 2. klass – Märt Visor, 3. klass – Raimo Tulp.

4. - 6. klassi kirjutistest märgiti 1. kohale Aska Pettai töö „Igaüks vajab sõpra“. 7. - 9. klassi osas sai 1. koha Kätlin Hendriku töö pealkirjaga „Jääda iseendaks“.

Aktusel sai kuulata parimaid deklamaatoreid ja koguda häid mõtteid kaasõpilaste loomingust, mida ette loeti.

Klassiti liiguti koolimajas ringi, et mängida emakeelepäeva bingot ja leida vastused meie emakeelt puudutavatele küsimustele.

Hoiame oma emakeelt suheldes, lugedes, kirjutades. Mida rohkem talle tähelepanu pöörame, seda paremal moel ta meid meie igapäevastes tegevustes aitab.

Vaata pilte siit: Emakeelenädallink opens on new page

Viimati muudetud 18.03.2024.