Paistu Kooli omaloominguvõistlus sai emakeelepäeval kokku võetud

Loomise kuupäev 15.03.2023

Paistu Kooli omaloominguvõistlus sai emakeelepäeval kokku võetud

Kauni tava kohaselt tähistati Paistu Koolis selgi aastal emakeelepäeva ning alati on õpilased selle eel pannud kaunis emakeeles kirja oma mõtteid, mida õpetajad ja žürii on omakorda püüdnud pingeritta seada.

Sel korral oli omaloomingukonkursi teemaks „Elas kord poiss / tüdruk, kes...“. Iga kirjutaja võis valida, kas tema loo tegelaseks on poiss või tüdruk. Samuti oli fantaasia vaba, et lõpetada pealkiri enda soovi kohaselt.

Lood said väga kirevad, teemad jooksid seinast seina ning hindajail ei olnud otsuse langetamine üldse kerge.

Žürii koosseisus Vivika Virgu, Luule Tiirmaa, Marge Mardiste, Urve Kalda, Helle Leppik jõudis otsuele, et võitjad on seekord oma lugudega järgmised:

Noorem vanuseaste (1.-3. klass)

1. Valmo Visor „Elas kord Peedu, kes tahtis saada pikaks meheks“
  2. Aska Pettai „Elas kord tüdruk, kes igatses endale hobust“
  3. Kristofer Linnaste „Elas kord poiss, kes oli tegelikult tulnukas“

Žürii märkis ära veel järgmiste õpilaste kirjatööd: Andre Kuusk, Stella Aasmäe, Elinor Vengerfeldt, Drevor Karu

Keskmine vanuseaste (4.-6. klass)

1. Kätlin Hendrik „Elas kord poiss, kes oli võlur“
  2. Karmen Tukk „Elas kord tüdruk, kes kartis lumememmesid“
  3. Taivi All „Elas kord tüdruk, kes kartis magada“

Eripreemia: kõige kivirähklikum lugu – Aron Alekõrs „Elas kord poiss, kelle isa võlus ta saapaharjaks“

Žürii märkis ära veel järgmiste õpilaste kirjatööd: Isabella Aria, Andres Matias Kuusk, Atso Pettai, Uku Koppel

Vanem vanuseaste (7.-9. klass)

1.–  2.  Britta Põrk „Päevik“ ja  Hanna Liisa Põdra „Elas kord tüdruk, kes andis sügisele värvi“

3.  Liis-Marie Vengerfeldt „Tüdruk nimega Lenore“

Eripreemia: nn poole-koha-preemia vaimuka idee eest  - Eduard Lelov „Noor mereröövel“

Žürii märkis ära veel järgmiste õpilaste kirjatööd: Lisette Kalmus, Juhan Koppel, Loore Kahu, Emma Vridolin, Janeli Sults, Kaisa Viru, Mirell Jakobson

Kooli direktor Eero Metsvahi  ning žürii külalisliige Vivika Virgu Paistu raamatukogust tunnustasid kõiki laureaate  ja tänasid juhendajaid. Mõned tööd said publiku rõõmuks ka kohapeal ette loetud, kooli seinaleht ilmutab lähiajal veel hulga neist.

Loodetavasti ei tõrju tehisintellekt päris-kirjutamist niipea välja, sest inimlikke ja puudutavaid lugusid lugeda on väga palju huvitavam!

Helle Leppik,

Paistu Kooli eesti keele õpetaja

Vaata pilte siit: Emakeelepäevlink opens on new page