Mihklipäev

Loomise kuupäev 03.10.2022

29. september on mihklipäev ehk kasupäev. Kasupäev on sisult sügisene pööripüha. Sel ajal ennustatakse talveilmasid ja inimsaatust. Sellest, kuidas kasu- ehk mihklipäeva peetakse, sõltub, kuidas inimese käsi talvel käib. Kasupäevane päikesepaiste ennustab, et tuleb pikk sügis ja külm talv.

Mihklipäevaks on kogutud toit järgmiseks seitsmeks kuuks ning seeme järgmiseks külviks.

Paistu koolis peeti mihklipäeval traditsioonilist mihklilaata. Marjade, mooside, õunte ja mahla kõrval võis osta suures valikus magusat ja kitsamas valikus soolast, mänguasju, puidust köögitarvikuid, võtta õnneloosi või lihtsalt osaleda laadamelus.

Ostjaid oli alustades lasteaialastest ja lõpetades koolitöötajatega.

Aitäh lapsevanematele, kes olid oma lastele toeks laadaks valmistumisel. Aitäh müüjatele. Aitäh täiskasvanuile, kes aitasid vajadusel raha lugeda, vajaliku kauba leida ja oste sooritada.

Mihklipäeva laada fotosid vaata siit: https://paistukool.ee/galeriid/mihklipaeva-laatlink opens on new page