Kultuurikonksuke

Loomise kuupäev 09.06.2022

26. mail olid meie kooli kaheksa tublimat Kultuurikonksukese lahendajat kutsutud Viljandi Linnaraamatukokku viktoriinisarja 10. hooaja tänuüritusele.

Tänuüritusel käisid Kristjan-Ruudi Alle, Ella – Mirell Agarmaa, Karmen Tukk, Otto Johanner Põrk, Sten Mattias Tammemägi, Sander Tulp, Marten Kazarjan ja Karl Kõiv

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.–4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ning Minu Maailm, ning igal kuul loetu põhjal vastama kümnele raamatukogu poolt esitatud küsimusele.

Üritusel esines  sünoptik Kairo Kiitsak, kes on ise enda kohta öelnud, et ta on „ilma-influencer ja tuulemudija"

Kohalolijatele räägiti, kes on sünoptik ja milline on tema tööpäev. Kuidas prognoositakse ilma? Kust leiab kiiresti ilmainfot? Mis on madal- ja kõrgrõhuala? Mis on äikesejooks ning milline näeb välja riiulpilv? Lisaks jagas esineja soovitusi, kuidas olla ise loodus – või ilmavaatleja ning kuhu on kõige mõistlikum varjuda äikese ajal.

Veel saime teada, et maailma pikim välgunool siiani on olnud 768 km pikk ning maailma suurima rahetera kaalurekord on  900 grammi.

Lisaks põnevale ilmajutule ja suutäiele magusale sai iga Kutuurikonksukese lahendaja endale kingituseks raamatu ning tänukirja.