Koolimaja 83. sünnipäev

Loomise kuupäev 08.12.2022

PAISTU KOOLIMAJA SAI 83-AASTASEKS.

Paistu Kooli pere tähistas 5. detsembril oma koolimaja 83. sünnipäeva.

Nagu traditsiooniks saanud, koguneti enne tundide algust kooli ette, et üheskoos heisata riigilipp ja kuulata direktori tervitust.

Lipuheiskajaiks olid lõpuklassi õpilane Kaisa ja sel aastal kooliteed alustanud Merili.

Direktori Eero Metsvahi tervitas kooliperet vana valge koolimaja sünnipäeva puhul ning meenutas, et 83 aastat tagasi peeti seda koolihoonet üheks Viljandimaa moodsaimaks. Toonaste ajalehtede sõnul elati ju ümbruskonnas sel ajal veel küünla- ja petrooliumilambi valgel, ent koolis oli juba elekter. Samuti olid siin olemas tollal üsna haruldased veevärk ja telefoniühendus.

Samas rõhutas direktor, et koolimaja pole kunagi lihtsalt hoone. See on koht, kuhu tullakse kindla eesmärgiga – et minna iga päev siit koju natuke targemana. Koolimaja hoiab enda asukaid ja parim kingitus, mille talle teha saame, on hoida tedagi.

Koolipäev algas pidulikult ja kommilõhnaliselt.

Vaata pilte siit: Koolimaja 83. sünnipäevlink opens on new page