Elektroonilise muusika õpituba Paistu Koolis

Loomise kuupäev 22.11.2021

Elektroonilise muusika õpituba Paistu Koolis

Kolme kooli muusikaprojekti raames toimusid sel nädalal kõikidele klassidele elektroonilise muusika õpitoad - igal grupil 3x45 minutit. Õpilastele olid abiks kaks väga toredat, rahulikku, asjalikku ja sõbralikku juhendajat - Vootele ja Velle.

Uus ja huvitav kogemus võlus lapsi ja noori ning töö tulemusena saadi valmis oma lugu. Õpitoa ülesehitusest lähtuvalt said osad õpilased teha loo kahe peale, osad üksinda. Väga tore oli vaadata, kuidas kõik enda teose loomisega tegelesid ja tegevusse süvenesid. Õpitoa lõpus küsisime lastelt ka tagasisidet, mida teilegi jagame.

• “Tõsiselt tore oli. Nii tore oli proovida uusi muusikainstrumente. Väga lõbus oli. Juhendajad olid sõbralikud ja abivalmid. Tore oli nendega tunnis olla ja uusi asju õppida. Siin tunnis tahaks kauem olla ja selliseid tunde võiks rohkem olla.”
  • “Väga äge oli! Sai uusi asju õppida ja juhendajad ei olnud kurjad. Hoolivad ja kaasaelavad. Hea tunne oli. Väga lõbus oli.”
  • “Meeldis kõik! Aga raske oli ja närv oli sees, kui esitama pidi! Ja algul polnud mingit mõtet, mida teha ja üksi oli veel raskem.”
  • “Mulle väga meeldis see õpituba. Väga tore oli uusi asju proovida ja muusikat teha. Juhendajad olid ka väga toredad ning aitasid, kui vaja. Kui oleks võimalus, siis ma kindlasti tuleks siia uuesti.”
  • “Oli täitsa huvitav ja põnev kogemus. Üsna äga oli ise teha beati. Ja õpetati ka hästi. Teeks veelgi.”
  • “Väga tore oli. Ma sain oma sisemise muusika välja tuua. Õpetajad olid väga kenad ja toredad.”
  • “Oli väga lahe. Juhendajad olid abivalmid ja sõbralikud. Ma sain katsetada elektroonilise muusika tegemist, mis oli lahe kogemus. Arvutis ja klaveriga muusika tegemine oli lahe kogemus.”
  • “Lahe, ma pole varem midagi sellist teinud. Ma lihtsalt ei teadnud väga, kuidas midagi head teha, sest oli nii palju valikuid.”
  • “Kõik oli hästi ja lahe, aga ma ise ei saanud asjadega hakkama 10/10st. Sai ise muusikat luua teiste seadmetega.”
  • “Väga lahe õpituba oli, mulle väga meeldis teha muusikat. Oleks võinud olla pikem, aga muidu oli väga tore.”
  • “Juhendajad olid väga toredad ja abivalmid. Nad teavad oma ala hästi.”
  • “Väga tore oli, sai lõbutseda, sai teiste lugusid kuulata ja omaloomingut teha. Mulle meeldis!”
  • “Väga äge oli! Mulle meeldis kõik selles tunnis. See oli äge ja tore.”
  • “See oli äge! Tahaks sellist asja veel.”
  • “Mulle meeldis laulu teha.”
  • “Mulle meeldis ise laulu teha ja pärast seda kuulata koos teistega.”
  • “Väga tore! Ja väga head õpetajad! Mul oli tore!”
  • “Mulle meeldisid need, millega ma heli tegin.”
  • “Mulle meeldis see, et ma sain üksi oma loomingut teha.”
  • “Mulle meeldis kõik nende tundide jooksul.”
  • “Mulle meeldis kõik. Kõige rohkem klaver.”
  • “Alguses oli raske muusikat alustada, kuid kui asja juba kätte said, oli asi lihtsam. Meeldis väga kahe klassikaaslase töö. Sai hea kogemuse ning mulle väga meeldis. Kui abi oli vaja, tuldi ja aidati.”
  • “Õpituba oli huvitav. See oli päris keeruline, sest tegin esimest korda! Oli väga põnev ja juhendajad olid väga toredad. Loodan, et saab veel selliseid asju teha.”
  • “Õpituba oli väga tore. Sain ise teha muusikat, mis mulle meeldis. Kuigi vahepeal oli natuke raske leida seda õiget muusikat, mida soovisin. Juhendajad ise olid väga toredad ja väga abivalmis.”
  • “Alguses oli tegelikult natuke keeruline, aga lõpus läks paremini. Kõik meeldis ja sellist õpituba teeks veel.”
  • “Õpituba oli tore. Ma küll ise kõige parem selles ei olnud, aga mul oli ikkagi väga tore. Juhendajad olid toredad ning abivalmid. Me ei saanud enda looga algul vedama, aga pärast tuli ikkagi midagi enam-vähem kokku.”
  • “Õpituba oli väga huvitav. Midagi, mide me muidu ei tee. Vahepeal oli veidi keeruline, kui asi ei edenenud, aga tegelikult oli väga tore.”
  • “Minu arust oli see üpris lõbus kogemus. Oli küll raske, kuna kõik see uus tehnika…Kokkuvõttes täitsa lõbud ja tore oli muusikat teha.
  • “Õpituba oli tore ja huvitav. Tore oli õppida midagi uut. Alguses oli üsnagi ebakindel ja ebamugav olla, sest tegu oli uue ja võõra asjaga. Aga mul on hea meel, et meil on võimalus sellise asjaga tegeleda. Aitäh!”
  • “Sai proovida ise tümmi teha, mulle väga meeldis, sai olla iseseisev. Alguses väga ei tõmmanud, sest polnud varem teinud sellist asja.”
  • “Mulle meeldis arvutis muusikat teha. Õpetajad olid toredad ja sõbralikud.”
  • “Oli väga äge ja nalja sai palju ja juhendajad on vinged.”
  • “Oli päris raske, aga pole paha. Kui saaks veel teha, siis teeksin.”
  • “Oli väga lõbus, aga raske.”
  • “Väga hea oli! Ja te panite kokku mu lemmikasjad - arvutis olemine ja õppimine.”
  • “Mulle meeldis väga muusikat ise teha ja need tunnid olid väga toredad.”
  • “Mulle meeldis see, et me saime ise muusikat teha.”
  • “See oli väga hea tund ja vahva!”
  • “Aitäh, et tulite!”

Muusikaõpetaja Kertu Nellis