Paistu Kooli teatripäev

Loomise kuupäev 26.04.2022

Paistu Kooli 10. teatripäev tegi kummarduse Oskar Lutsule

Paistu Kooli pere läks kevadisele koolivaheajale vastu ühise teatripäevaga, mis toimus Paistu rahvamajas.

Tegu oli suisa juubeliüritusega, sest päev, mil kogu kool üksteisele teatrit teeb, toimus juba 10. korda. Kaks koroonakevadet, mil see ühistegemine vahele jäi, ei suutnud traditsiooni murda.

Nagu tavaks saanud, astusid lavale kõik klassid, oma osa andsid ka lasteaiarühmad ja õpetajad.

Päikeseratta rühm tõi lavale muinasloo kolmest karust ja Piilupardid etendasid meeleolukalt „Mutionu pidu“.

Kõik ülejäänud lavalood said ainest Oskar Lutsu mitmekesisest loomingust. Pilk sai armastatud rahvakirjaniku poole suunatud seoses tema juubeliaastaga.

Algklasside õpilaste esituses võis näha kaht tõlgendust „Nukitsamehest“. 5. ja 8. klass põimusid kokku kahes erinevas näitetrupis ning mängisid täie lustiga „Kapsapead“ ja Lutsu vähem tuntud lugu „Väikesed pakikesed“.

Kõik ülejäänud klassid, samuti õpetajad, tõid publiku ette jupikese „Kevadest“, nii et kokku käis laval viis Tootsi ja Kiirt, kõik teised armastatud ja tuntud tegelased sinna juurde. Tekkis põnevaid võrdlusmomente ja äratundmist.

Nagu ikka, oli vaeva nähtud kostüümide ja rekvisiitidega. Appi tulid nii vanavanemate riidekapid kui teise ringi kauplused.

Seda teatritegu jälgis erapooletute vaatlejatena žürii koosseisus Piia Mänd, Vivika Virgu ja Merike Kukk, kes päeva lõppedes enim silma jäänud näitlejatöid ka tänukaartidega tunnustas.

Tubli noore näitleja tiitili pälvisid nooremas vanuseastmes (1.- 4. kl)  Elise-Laureen Sosi ja Sander Tulp ning vanemas vanuseastmes (5.-9. kl) Mirell Jakobson ja Juhan Koppel. Eripreemiaga said esile tõstetud väga julged ja selgehäälelised näitlejad Britta Põrk ja Rikko Riiner.

Oli tõeliselt vahva loominguline ühistegemine, kus igaüks oma töö eest vastutas ja samas kogu tervikust hoolis. Teater on ju kollektiivne kunst!

Vaata pilte siit: https://paistukool.ee/galeriid/kooli-teatripaevlink opens on new page