Kildu Jõulumaa

Loomise kuupäev 16.12.2021

Kildu Jõulumaa

Päikeseratas

Sellel aastal külastas Paistu kooli lasteaiarühm Päikeseratas Kildu ratsakeskus-külalistemaja jõulumaad, mis pakkus palju elevust ning põnevaid tegevusi.

Sellel päeval lasteaeda saabudes olid lapsed väga põnevil ning ärevust täis. Võiks lausa öelda, et isegi kannatamatud. Saaks ainult juba minema hakata. Kui olime hommikul ilusasti oma kõhud täis söönud, riietunud ja oma koha bussis sisse võtnud, võis meie sõit ka alata. Sinna sõites tuli pidevalt laste suust kuuldavale küsimusi : „Millal me juba ometi kohale jõuame?“ Kas me oleme juba kohal?“

Kohale jõudes võtsid meid vastu oma soojade tervitustega Jänku-Juta ja Jänku-Juhan, kes viisid meid talvisel jõulumaal, nii sees kui väljas, erinevaid tegevusi tegema. Kõigepealt suundusime tubaste tegemiste juurde.  Kui olime lahti riietunud, pakuti meile tervituseks sooja kakaod ning imemaitsvat õunakooki. Keha ilusasti kinnitatud, suundusime meisterdamiste juurde. Kõigepealt tuli lastel kaunistada üks kuusk.  Selle tarbeks oli neile lauale asetatud kuuse šabloon, liim,  erineva suuruse ja värvusega nööbid ning mitmed erinevad litrid. Arvestades laste fantaasiat, siis nende kaunistatud kuused olid igati vahvad ja uhked.

Järgmisena ootas meid ees piparkookide vormimine. Lastele põlled ette pandud, võis piparkookide valmistamine alata. Taigna rullimine ning erinevate kujukeste vormimine pakkus lastele palju nalja ja rõõmu. Kui töö tehtud ja jahused käed puhtaks pestud, ootas meid ees jõuluvana.  Saime oma jutud räägitud, salmid loetud, oli meil aeg end taas riidesse panna ning suunduda väliste tegemiste juurde. Väljas ootas meid juba vana tuttav Jänku-Juta, kes viis meid loomade juurde. Lastel oli võimalus neid ise toita ning paitada. Mõni loomake oli sellest  meelitatud, et napsas nii mõnelgi lapsel kinda käest. Loomad toitetud, Jäi meil veel teha viimane ja kõige rohkem oodatud tegevus, poniga sõitmine. Kõik julged lapsed, kes soovi avaldasid, said poni seljas sõita.

Tegevused tehtud , tuli meil tagasi lasteaeda minna.  Lahkudes tulid meile lehvitama meie sõbrad Jänku-Juta ja Jänku-Juhan, kellel oli lastele ilusasti kaasa pakitud meie endi valmistatud piparkoogid.  Kokkuvõttes, oli see üks igati vahva ja tore reis, mis pakkus lastele palju põnevust ja rõõmu.